Tegoroczny Dzień Dziecka  był w naszej szkole świętem sportu oraz muzyki:

⚽ ZAWODY SPORTOWE

Rozgrywki sportowe zorganizowała dla nas Pani Agnieszka Sterkowiec, wychowawczyni zerówki. Dzieci miały okazje spróbować swoich sił w rywalizacji z kolegamii i koleżankami na bardzo wymagającym torze przeszkód. A ponieważ wszyscy nieźle potrafią napinać mięśnie, walka była naprawdę zacięta. Nie było przegranych – wygrała dobra zabawa!!! A na wypadek gdyby małe buzie były niewystarczająco roześmiane, wręczyliśmy uczestnikom balony i słodkie ‘medale‘.

🎵 WARSZTATY MUZYCZNE DLA NAJMŁODSZYCH:

Zajęcia muzyczne dla przedszkola i zerówki poprowadziła Ewelina Grzybek, dyplomowany nauczyciel muzyki i gry na pianinie i keyboardzie na terenie Aberdeen, a także organizatorka imprez tematycznych, animacji i zajęć muzycznych dla dzieci, które prowadzi wraz z Warsztaty Muzyczno-Rytmiczne dla Dzieci Aberdeen.

Ewelina wprowadziła naszych najmłodszych uczestników w fascynujący świat muzyki. Dzięki połączeniu interaktywnej zabawy z grą na instrumentach, dzieci miały możliwość  improwizacji i zabawy przez sztukę.  Było mnóstwo śmiechu, a przy tym okazja do rozwoju talentów i wrażliwości muzycznej. Naszym maluchom podobało się wszystko: uderzanie w bębny, walka na BUM BUM rurki, pirackie podróże, piosenki, klaskanki, podskoki i oczywiście przesympatyczni prowadzący – Ewelina i Krzysiek. Dziękujemy i czekamy na kolejną okazję aby narobić porządnego hałasu!!!

🎵 MINI KONCERT ALTÓWKOWY

Klasy 1-5 wzięły udziała w mini koncercie altówkowym w wykonaniu Ewy Bartmann, Absolwentki Akademii Muzycznej w Warszawie. Pani Ewa, doświadczona altowiolistka solowa i muzyk orkiestrowy, na co dzień związana jest z projektem Big Noise, a w naszej szkole udziela lekcji gry na skrzypcach i altówce.

Jako pasjonatka pracy pedagogicznej, pani Ewa w bardzo przystępny sposób wprowadziła naszych uczniów w często nieznany im dotychczas świat kompozytorów i utworów klasycznych, również polskich. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i zadawały dużo pytań, a dodatkowo każdy mógł sam poczuć się jak prawdziwy muzyk próbując własnoręcznie wydobyć dźwięk ze skrzypiec i altówek. I długo można by pisać o korzyściach płynących z takiej sesji: umuzykalnianiu, poszerzaniu doświadczeń estetycznych czy rozwijniu zainteresowań. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie potrafili wsłuchać się w dźwięki muzyki ‘mniej rozrywkowej‘ z uwagą i skupieniem i wiemy z pierwszej ręki, że koncert bardzo się dzieciom podobał.